Camels : VegiTrans 1:3 (poločas 1:0)

Autor: administrator <admin(at)server.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 04. 02. 2009

Naši střelci: 1x Zouhar Tonda
Odehráno 31.1.2009 v 10:30 hod.

Již před tímto utkáním jsme měli jistý postup do play-off na nejhůře 6 místě. Proto jsme před utkáním „špekulovali“, zda je lepší vyhrát nebo prohrát, a tak si zvolit pro nás lepšího soupeře. Nakonec jsme se ale rozhodli nic nevymýšlet a jít do utkání naplno.

Vlna nemocí postihla i náš tým a ovlivnila tak účast na tomto utkání. Nakonec jsme byli rádi, když nás na led vyjelo deset. Soupeř na tom byl ale ještě hůř a musel hrát v devíti hráčích. Přestože jsme se nesešli v plné síle (stejně jako soupeř), měli jsme v první půli zápasu menší převahu a vytvořili si dost šancí ke vstřelení gólu. Bohužel jsme využili pouze jednu šanci.

Nevyužití těchto šancí se ukázalo rozhodující, protože do druhé poloviny utkání většina hráčů vstoupila již dost unavena. Proč soupeř stíhal, když byl pouze v devíti hráčích a my v deseti nestíhali? Na vině je možná přetrénování (3x týdně ledy), nebo špatná fyzička. Prostě jsme nestačili s hráči Vegi bruslit. To se také projevilo stupňováním soupeřovy převahy a narůstajícím počtu jeho šancí. Ten bohužel (na rozdíl od nás) tyto šance dokázal využít a nejprve vyrovnal, a poté dal vedoucí gól na 2:1. Ke konci zápasu jsme se snažili sebrat zbytek sil a vyrovnat. Soupeř nám dokonce pomohl zbytečným vyloučením svého hráče. V přesilovce jsme se ale dopustili zbytečné chyby při rozehrávce (osobně se k této chybě musím přihlásit) a soupeř ji opět dokázal využít na konečných 3:1.

Myslím si, že 5. nebo 6. místo v tabulce po základní části soutěže je v první sezóně našeho týmu úspěch. Proto mi přijde zbytečná hádka a vzájemné napadání v šatně po zápase. Také si myslím, že v první půli (tedy dokud jsme měli ještě síly) jsme nehráli špatně, samozřejmě až na naši bolest, a to nevyužití gólových šancí. Spíše bychom se měli před rozhodujícími boji v play-off semknout a bojovat jako jeden muž.