Semifinále play-off Camels - Sportbar 0:2 (0:0, 0:1, 0:1) - 2. zápas

Autor: administrator <admin(at)server.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 20. 03. 2011

Naši střelci: nikdo
Odehráno 20.3.2011 v 20:30 hod.

Ani ve druhém utkáni se nám Sportbar nepodařilo porazit. Po dvou prohraných utkáních jsme do finále nepostoupili a budeme hrát pouze o třetí místo...

Naděje, že tento zápas budeme hrát v plné sestavě, se nenaplnila a chybělo nakonec ještě více hráčů, než v prvním utkání. Rozdíl ve skóre po prvním utkání byl pět gólů. Vyrovnat takto velký rozdíl s tak kvalitním soupeřem bylo téměř nemožné. Přesto jsme se v šatně domluvili, že do utkání vstoupíme hodně aktivně, s cílem rychle vstřelit nějaký gól a tím znervóznit soupeře. První část plánu se nám zdařila a my jsme si vytvořili v soupeřově třetině tlak. Bohužel přestože jsme si vytvořili dost šancí, ani jednu jsme nevyužili. První třetina tedy skončila i přes naši převahu 0:0.

Ve druhé třetině jsme se ještě chtěli pokusit o zázrak, ale hra se nám již nedařila tak, jak v třetině první. Takto špatná hra byla jenom důsledkem našich faulů a tedy hry v oslabení, dlouhého střídání a tím rozkouskované hry. Prostě jsme nebyli schopni se dostat do tempa. Soupeř toho využil a vstřelil první gól na 1:0. Za tohoto stavu jsme šli do kabin.

V třetí třetině jsme už v postup nevěřili, rozdíl šesti gólů byl vše říkající. Přesto jsme chtěli aspoň soupeře, byť o jeden gól, porazit. Ani toto se nám ale nepodařilo splnit. Hra byla o něco lepší než ve druhé třetině, ale již moc šancí jsme si nevytvořili. Konečné skóre ještě uzavřel druhý gól do naší sítě.

Sen o finále se nám rozplynul a nám nezbývá než zapomenout a pokusit se aspoň zabojovat o třetí místo. I toto umístění by nebylo vůbec špatné. Bohužel jsme se ani v jednom utkání nesešli kompletní. V prvním utkání jsme se soupeřem hráli dvě třetiny vyrovnaný zápas a až v třetí třetině jsme propadli. Druhé utkání bylo lepší, soupeře jsme tlačili a vytvořili si plno šancí, které jsme ale nevyužili. Soupeř šel samozřejmě do utkání s vědomím, že hrát nemusí a stačí mu udržet si vysoký pětigólový náskok.

Na našem příkladu se ukázalo špatné (podle nás a také pár hráčů z jiných týmů) rozhodnutí, kde o postupu rozhoduje skóre. Druhé utkání bylo vlastně přátelstké utkání za velké peníze (2 x 18 min, časomíra, úprava ledu). Potom by bylo lepší rovnou odehrát pouze jedno utkání, bude to levnější a prakticky stejné. S tím již ale letos nic neuděláme. Proti pravidlům se nikdo neozval proto platí takto. Nakonec, vždyť nám toto pravidlo pomohlo postoupit v souboji se Stellou do semifinále. Pokud tedy budeme chtít změnu, není nic jednoduššího než do loňské sezóny o ni požádat.

Nechme už polemik, co by bylo kdyby. Soupeř byl prostě lepší a my se musíme pokusit zabojovat o třetí místo. Doufám, že se pro příště sejdeme v plné sestavě a zakončíme sezónu vítězstvím.