Závěry ze schůze skupiny A pro sezónu 2013/14

Autor: administrator <admin(at)server.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 26. 06. 2013

Ze schůze vyplynulo, že budoucnost A skupiny NHL Tachov je hodně nejistá, a je docela  možné, že zanikne. Problém je, že skupinu A má v současné době pouze 5 týmů, a je možné, že to ještě některý z nich to vzdá. (Béčko bude hrát asi 12 týmů).

Proč se toto stalo má několik důvodů :

- oba týmy z Mariánek nechtějí NHL Tachov hrát (důvod hlavně finance)
- týmy z posledních dvou míst skupiny A chtějí do Béčka.
- nově vzniklé týmy nechtějí hrát Áčko.

Proč nové týmy a nikdo ze starších týmů nechce jít do Ačkové skupiny jsou:

- velký výkonnostní rozdíl a nechtějí dostávat rychty
- důsledek úplně zbytečných dohadů  hádek a urážek v diskuzích, okolo soutěže, kterého se tyto týmy nechtějí zúčastnit
- obava, že soutěž je o něco tvrdší
- nebo jsou to prostě poserové

Při zjištění této situace týmy ze skupiny A tedy chtěli sloučit obě skupiny, to ale odmítla velká část týmů z Béčka s tím, že by radši NHL nehráli a chodili by si zahrát mimo soutěž.

Jaké jsou tedy možnosti řešení pro skupinu A:

- Prostě se hrát nebude a lidi z týmů skupiny A mají smůlu a budou v zimě sedět na prdeli doma.
- Nebo se pomaličku, potichoučku hráči z A skupiny vsunou to soupisek týmů Béčka.
- Nebo nápad s týmy B trochu vydrbat, tak že tým A skupiny se zruší (třeba "Camels" si založí nový tým "Šneci") a jako nový tým se přihlásí do skupiny B. (Co vy na to?)

Zatím tedy na schůzi Áčka zaznělo, že snad všech pět týmů bude i přes to chtít hrát. Musí se ale vedoucí týmů domluvit se svými hráči, kteří rozhodnou, zda jsou ochotni hrát v pěti týmech.

Takže hrozí že, se nějaký tým nedomluví a nebude chtít hrát . Pak by v Ačku byli 4 týmy nebo méně, a to by byl skutečný zánik Áčka.

Takže do další schůze 12.7.2013 se týmy rozhodnou, zda budou chtít hrát i za těchto podmínek.

Pokud všech pět týmů bude chtít hrát, domluvili se tyto pravidla pro skupinu A:

1. Hraje se stále dle pravidel NHL (bezkontaktní hokej).

2. Nadávky rozhodčím, po nichž dojde k vyloučení na 10 minut - příští zápas stop.

3. Hrubý faul, za který padne trest do konce utkání – stop na tři zápasy, při opakování stop do konce sezóny.

4. Pokud bude dost rozhodčích s licencí budou zápasy pískat oni. Budou pískat pouze dva a každý tým to bude stát 300 kč.

5. Hrát se budou 4 kola bez play-off. Pravděpodobně by se začalo hrát později, až koncem září. Zápasů bude méně a brzo se skončí.

6. Systém hry stejný: 15. min rozbruslení, hra 2x 35 min hrubého a pět minut přestávka.

Žádám tedy hráče našeho týmu, ať mi co nejdříve pošlou sms, zda chtějí za těchto podmínek hrát NHL. Snad nás tedy bude ochotno hrát NHL dost, protože bohužel moc jiných šancí hrát hokej není.

Zazněla žádost, že kdokoliv má možnost založit Áčkový tým ať tak učiní – pomohl by tím soutěži. Další možnost se nabízí pokusit se přesvědčit tým z Béčka, aby hrál ve skupině A.Ještě poslední možnost, která by snad mohla být (ale spíš nebude) akceptovatelná týmy Béčka. První kolo všichni dohromady, a poté rozdělit  na skupiny. Rozdělení by nemuselo být přesně podle výsledné tabulky, ale dle domluvy. Možná by si nějaký tým Béčka uvědomil, že je schopný hrát Ačkovou skupinu. Odehrát jeden zápas s pěti Áčkovými týmy by mohlo být pro týmy Béčka akceptovatelné. Už jen ze solidarity s týmy Áčka. Spíš to ale dopadne „ nám je to jedno ať Áčko klidně skončí a políbí nám …“ :-(